Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

Az olvasás népszerűsítése

A Ceglédi Gyermekkönyvtár szervezésével 2017. október 07-én megrendezték az Olvasásnépszerűsítő Játékokat, melyen Pap Virág (3.b), Császi Balázs (2.b) és Baráth Anna (2.b) sikeresen szerepelt és sok élménnyel gazdagodott.

Köszönjük részvételét!

Lorántffy-napok

2017. május 21-én Balatonfenyvesen A Lórántffy-napok keretében Kiss Balázs, Máté Lili és Dervaderics Botond 3.a osztályos tanulónk méretették meg magukat, melyen Balázs és Lili az I. helyezést érték el.

Gratulálunk mind a három tanulónak és köszönjük Hubert Zoltánné felkészítő munkáját!

Szövegmanó

2017. május 10-én a Szövegmanó döntőjében Milus Kitti (3.a) III. helyezést ért el. Köszönjük Hubert Zoltánné felkészítő munkáját!

Gratulálunk!

Városi versmondó verseny a költészet napján

A költészet napja alkalmából megrendezésre kerülő Városi Versmondó versenyen iskolánk tanulói is részt vettek, Fehér Gábor (3.a) emléklappa tért haza, Kiss Balázs Dávid (3.a) II. helyezéstCsászi Balázs, 1.b osztályos tanulónk pedig a III. helyezést érte el.

Gratulálunk neki és köszönjük Monori Ildikó és Hubert Zoltánné felkészítését!

Dunakanyar népművészeti verseny

2017. áprilisában Albert Márk (2.m) bronz minősítést szerzett a XXI. Dunakanyar Népművészeti verseny ének kategóriájában.

Gratulálunk neki!

Csodát virágzik a jelen

A Reformáció 500. évfordulója alkalmából 2017. március 10-én, pénteken Nyíregyházán tartották meg a Református Iskolák Versenyét, melynek címe a Csodát virágzik a jelen nevet kapta. Iskolánkból Máté Lili (3.a) tanulónk III. helyezést ért el az anyanyelvi versenyen, Héda Lorina (4.a) pedig az I. helyezést szerezte meg versmondásból.

Gratulálunk a résztvevőknek és köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját!

Máté Lili (3.a)

Héda Lorina (4.a)

Stylus Szépíró Verseny

Az Országos Református Iskolák II. Stylus Szépíró Versenyén, Vésztőn, a következő szép eredményeket értük el:

Benke Nóra (2.a) II. helyezés (felkészítő pedagógus: Deli-Borsos Melinda);

Tóth Boglárka (5.m) I. helyezés (felkészítő pedagógus: Germányiné Tündik Erika);

Pintér Julianna Réka (8.a) II. helyezés (felkészítő pedagógus: Kis Erzsébet);

Hörömpő Zsófia (6.a) III. helyezés (felkészítő pedagógus: Germányiné Tündik Erika).

Tollár Virginia (4.b) bronz minősítés (felkészítő pedagógus: Zányi Gabriella, Baksa Tiborné).

Szívből gartulálunk nekik!

Városi Mese- és prózamondó verseny a Gyermekkönyvtárban

2016. december 5-én került megrendezésre a Ceglédi Gyermekkönyvtárban a városi Mese- és prózamondó verseny, ahol iskolánk diákjai a következő eredményeket érték el:

II. helyezés: Albert Márk (2.m)

IV. helyezés: Ungvári Tibor (2.a)

II. helyezés: Kiss Balázs Dániel (3.a)

Gratulálunk nekik!

Iskolai mese- és prózamondó verseny

November 28-án tartottuk meg iskolánkban a Mese- és prózamondó Házi Versenyt, ahol a következő eredmények születtek:

I. hely: Kiss Balázs (3.a)

II. hely: Héda Lorina (4.a)

III. hely: Fehér Gábor (3.a)

Gratulálunk nekik!

XIII. Országos Mesemondó, Mese- és Szépíró és Kézműves Találkozó

A Református Iskolák XIII. Országos Mesemondó, Mese- és Szépíró, valamint Kézműves Találkozóján a következő eredmények születtek:

Mesemondás

Paulovszky Gergő (6.a) - ezüst minősítés (Felkészítő pedagógus: Germányiné Tündik Erika)

Meseírás

Kovács Zsolt (8.a) - ezüst minősítés (Felkészítő pedagógus: Kis Erzsébet)

Oláh Anna (6.a) - ezüst minősítés (Felkészítő pedagógus: Germányiné Tündik Erika)

Szépírás

Tóth Boglárka (5.m) - bronz minősítés

Hörömpő Zsófia (6.a) - bronz minősítés (Felkészítő pedagógusuk: Germányiné Tündik Erika)

Kézműves csoport

Csalár Csilla (6.m)

Pető Borka (6.m)    - bronz minősítés (Felkészítő pedagógus: Varga Flórián)

Zelnik Éva (6.m)

Gratulálunk az eredményekhez!

Mesemondó verseny 3-4. évfolyamban

2016. október 18-án tartották a Könyvtárban a 3-4. évfolyamos iskolai mesemondó versenyt. A következő eredmény született:

3. évfolyam:

1. Fehér Gábor (3.a)

2. Kiss Balázs (3.a

3. Papp Virág (3.b)

Bähr Szófia (3.m)

4. évfolyam

1. Czinege Anna (4.a)

2. Fehér Gergő (4.m)

3. Kántor Boglárka (4.m)

Pásztor Petra (4.a)

Gratulálunk minden résztvevőnek!

"Mi van a borító mögött?" - Könyvtári baglyos verseny

A nyári szünet a játékról, pihenésről szól, ám nem szabad elfelejteni ekkor sem az olvasás fontosságát. A Cegléd Városi Gyermekkönyvtár által megrendezett verseny keretein belül több könyvet is ajánlottak az olvasni vágyó gyermekeknek.

Részt vevő gyermekek:

Tóth Krisztina

Tóth Szabina

Mesemondó verseny 1-2. évfolyamban

2016. október 17-én délutáni óráiban megrendezésre került az iskolai mesemondó verseny, melynek az 1-2. évfolyamos eredménye a következő lett:

1. évfolyam:

1. Tóth Márton (1.a)

2. Stummer Réka (1.a), Virág Hajnalka (1.a)

3. Belső Ákos (1.a), Erdélyi-Király Zsolt (1.a), Pálffy Lara (1.a)

2. évfolyam

1. Ungvári Tibor (2.a)

2. Tóth Fruzsina (2.a), Andó Botond (2.m)

3. Puskel Dóra Kincső (2.m)

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek is!

1. oldal / 2