Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

Programjaink

SZEPTEMBER

09. 6-8.: iskolánk 7. osztályos tanulói a Határtalanul program keretében iránduláson vesznek részt

09. 15.: papír- és vashulladék gyűjtése

09. 18.: iskolai futóverseny

09. 25.: tanítás nélküli munkanap (felsősöknél: pályaorientációs nap, alsósoknál Népmese napja

09. 27.: szolnoki Reptár meglátogatása a DÖK szervezésével

09. 29.: tanítás nélküli munkanap (nevelőtestületi kirándulás)

09. 18-20.: 6. osztályosaink pályázatot nyertek "Igazolt hiányzás" keretein belül a Zánkai Erzsébet táborba

OKTÓBER

10. 01.: első osztályosok az újonnan érkezett diákok és pedagógusok fogadalomtétele

10. 04.: Diákparlament

10. 06.: Az aradi vértanúk emléknapja

10. 20.: megemlékezés október 23-ról

10. 27.: megemlékezés a reformációról

10. 27.: őszi szünet előtti utolsó tanítási nap (Első tanítási nap: november 06.)

Felsős farsang

Felsős tanulóink farsangjának témáját történelmi évszámok adták. Az osztályok felelevenítették az első Holdra szállásnak (1969), Szent István koronázásának (1000), az egri csatának (1552), valamint Amerika felfedezésének (1492) eseményeit. A zsűri értékelte a díszletet, az előadás módját, a jelmezeket, a humort. Ezek alapján a következő helyezéseket érték el a tanulók:

1. Az első Holdra szállás

2. Szent István koronázása

3. Amerika felfedezése

4. Egri csata

Gratulálunk nekik!

Az eseményről készült  képek megtekinthetők Galériánkban.

Előzetes jelentkezés

Tisztelt Szülők!

Az előzetes jelentkezési lap elektronikus úton is elküldhető intézményünkbe. Kérjük, hogy az alább megtekinthető melléklet kinyomtatásával, kitöltésével beszkennelt állapotban küldjék vissza a  korostetetlen@reformatusiskola.hu e-mail címre.

A leadási határidő 2017. február 28.

Az előzetes jelentkezési lap IDE KATTINTVA tölthető le!

Decemberi hírek

Tisztelt Szülők!

A téli szünet első napja december 22. (csütörtök). A szünet utáni első tanítási nap január 3. (kedd)

Akarácsonyi ünnepséget december 19-én 16 órai kezdettel tartjuk a Művelődési Házban. A gyerekek ünneplőben, 15.45-kor indulnak át az iskolából. Ezen a napon az iskolabusz a műsor és a vendéglátás után kb. 17 órakor indul a templom elől

• Törtel irányába

• Jászkarajenő-Abony irányába.

A várható érkezés Abonyba: 17.30. körül.

A táskákat itt hagyjuk az iskolában, mert az elhelyezésükre a Művelődési Házban nincs lehetőség. Kérjük, hogy a gyerekek a hétfői nap mellett a keddire is pakoljanak be.

Hétfőtől a gyerekek és a nevelők által készített dolgokból karácsonyi vásárt tartunk. A kis ajándékokat 100 és 500 forint közötti áron vásárolhatják meg a gyerekek és az érdeklődők. A bevételből a napközis csoportoknak szeretnénk játékokat vásárolni.

December 21. az utolsó tanítási nap.

Kívánunk mindenkinek áldott, békés ünnepeket és nagyon boldog új évet!

Iskola dolgozói

Egészségmegőrző napok

Iskolánkban november 8-9- én megrendezésre kerültek az egészségmegőrző napok. A gyerekek megismerkedhettek az egészséges ételekkel és meg is kóstolhatták azokat.

Az alsósoknak sor- és váltóversenyen kellett bizonyítaniuk, majd részt vettek a helyes fogápolásról szóló film vetítésén. Másnap zöldségszobor készítés volt a feladat, melyen sok szép és kreatív munka született.

A felsősök szintén megmutathatták ügyességüket ugrálókötelezésben, dekázásban, futásban, majd osztályok közötti ügyességi vetélkedőn vettek részt. Másnap iskolánk védőnője előadást tartott a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról.

Híreink

- November 8-9-én Egészségmegőrző napot tartunk iskolánk tanuóinak, melynek pontos programtervét a szünet utáni első napon fogjuk kihirdetni.

- Rajzpályázatot hirdettek Jézus élete címmel, melyre az iskola 3-4 osztályos tanulóinak Dobránszky Zoltánné tanító segíti a felkészülést.

- A Milyen lesz Magyarország 2100-ban címmel makett elkészítésére meghirdetett pályázatra az iskola tanulói együtt, Dobránszky Zoltánné tanító segítségével készülnek.

Rajzpályázat

A Református Pedagógiai Intézet a Reformáció Emlékbizottsága támogatásával rajzpályázatot hirdetett a református és evangélikus felekezetű óvodásoknak, alsó és felső tagozatos általános iskolai és középiskolai diákoknak,melyre iskolánk tanulói is küldtek be pályaműveket. Bízunk a sikeres szereplésükben!

1956-os forradalom ünnepsége

Diákjaink méltóképpen ünnepelték meg az '56-os forradalom és szabadságharc eseményeit.

Versenyek

Megtörtént a jelentkezés az iskolai levelezős versenyekre.

- szövegmanó

- könyvtári verseny

- magyar nyelvtan

Megemlékezések

Negyedikes tanulóink műsorral készülnek az október 6-i, a hetedikesek az október 23-i ünnepségre, református tanulóink pedig a Reformáció emléknapjára.

Cirkusz és mozi

Október 12-én tanulóink cirkuszlátogatásra mennek a Fővárosi Nagycirkuszba és ebben a hónapban terveznek még mozilátogatást is.

1. oldal / 2