Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

Néhány fontosabb időpontunk

Ősz

2018. szeptember 23. (vasárnap)

Istentisztelet a 3-4. osztálynak

2018. szeptember 26. (szerda)

Vas- és papírgyűjtés

2018. szeptember 28. (péntek)

Tanítás nélküli munkanap, pályaorientációs nap a felsősöknek, alsósoknak a népmese napja

2018. október 07. (vasárnap)

Fogadalomtétel az első osztályosoknak és az újonnan érkező diákoknak

2018. október 13. (szombat)

Munkanap

Balesetmegelőzés és biztonság az iskolánkban

Az idei év célja a balesetmegelőzés és biztonság, ennek érdekében egy ajándékcsomaggal kedveskedett az Országos Balesetmegelőző Bizottság iskolánk elsőseinek.

Nagyon szépen köszönjük!

Tanév eleji tájékoztató

Kedves Szülők és Gyerekek!

A tanév közeledtével néhány fontos időpontra és tudnivalóra szeretném felhívni a figyelmet.

• Az évnyitót szeptember 2-án, 18 órai kezdettel tartjuk az iskolában.

• A tankönyvek kiosztására az első tanítási napon kerül sor.

• Az iskolabusz a szokott rend szerint közlekedik az új tanévben is.

• Az első napokban az előző tanév végi igénylésük alapján tudjuk a gyerekek étkezését biztosítani. Ha változtatni szeretnének, azt az évnyitó után mindenképpen jelezzék az osztályfőnököknek.

• Kérem, hogy a kedvezményre jogosító határozatok érvényességét ellenőrizzék,és szükség esetén szerezzék be az érvényes dokumentumokat!

• Jó hír a gyerekeknek, hogy az első héten mindössze 4 napon jövünk iskolába, mert a nevelőtestület elfoglaltsága miatt szeptember 7-én nem lesz tanítás.

Kívánom mindenkinek, hogy a szünet utolsó napjai is vidáman és tartalmasan teljenek!

Mindenkit szeretettel várunk, találkozunk vasárnap!

Kőröstetétlen, 2018.08.28.

Felsős farsang

Felsős tanulóink farsangjának témáját történelmi évszámok adták. Az osztályok felelevenítették az első Holdra szállásnak (1969), Szent István koronázásának (1000), az egri csatának (1552), valamint Amerika felfedezésének (1492) eseményeit. A zsűri értékelte a díszletet, az előadás módját, a jelmezeket, a humort. Ezek alapján a következő helyezéseket érték el a tanulók:

1. Az első Holdra szállás

2. Szent István koronázása

3. Amerika felfedezése

4. Egri csata

Gratulálunk nekik!

Az eseményről készült  képek megtekinthetők Galériánkban.

Egészségmegőrző napok

Iskolánkban november 8-9- én megrendezésre kerültek az egészségmegőrző napok. A gyerekek megismerkedhettek az egészséges ételekkel és meg is kóstolhatták azokat.

Az alsósoknak sor- és váltóversenyen kellett bizonyítaniuk, majd részt vettek a helyes fogápolásról szóló film vetítésén. Másnap zöldségszobor készítés volt a feladat, melyen sok szép és kreatív munka született.

A felsősök szintén megmutathatták ügyességüket ugrálókötelezésben, dekázásban, futásban, majd osztályok közötti ügyességi vetélkedőn vettek részt. Másnap iskolánk védőnője előadást tartott a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról.

Rajzpályázat

A Református Pedagógiai Intézet a Reformáció Emlékbizottsága támogatásával rajzpályázatot hirdetett a református és evangélikus felekezetű óvodásoknak, alsó és felső tagozatos általános iskolai és középiskolai diákoknak,melyre iskolánk tanulói is küldtek be pályaműveket. Bízunk a sikeres szereplésükben!

1956-os forradalom ünnepsége

Diákjaink méltóképpen ünnepelték meg az '56-os forradalom és szabadságharc eseményeit.

Népmese napja

Szeptember 30-án hagyományainkhoz híven megemlékeztünk Benedek Elek születésnapjáról, ami egyben a Népmese napja is.

Tanáraink, tanítóink eljátszották az „Ábelesz Kóbelesz” című magyar népmesét, ami a gyerekek körében nagy sikert aratott.

A délutánt táncház zárta Borgya-Réfi Ildikó táncpedagógus vezetésével.

Az eseményről készült képeket megtekinthetik honlapunk Galériájában.