Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

Mikro-térségi Prózamondó verseny

2017. november 22-én az abonyi Kinizsi Pál Gimnázium ötödik alkalommal rendezte meg a Mikro-térségi Prózamondó versenyt, ahol tanulóink 2 kategóriában is helyezést értek el.

I. kategória: egy szabadon választott mesével

Venczli Gyöngyi Georgina - II. hely

II. kategória: egy szabadon választott mondával

Megyesi Katalin Erzsébet - III. hely

Szívből gratulálunk nekik!

Tiszakécskei Református Iskolák Versenye

2017. november 10-én került megrendezésre a  magyarországi református általános iskolák Országos Mesemondó, Meseíró, Kézműves, Szépíró és Angol / Német fordító találkozója Tiszakécskén. Az immáron 14 alkalommal meglévő versenyen iskolánk tanulói is részt vettek, ahonnan nagyon szép eredményeket hozhattak el.

Venczli Gyöngyi Georgina - III. hely
mesemondó

Vámos Noémi - III. hely
szépíró

Gratulálunk nekik!

Országos Tollforgató Verseny

Cseuz Dóra, 6.k osztályos tanulónk az Országos Tollforgató Versenyen III. helyezést ért el.

Köszönjük felkészítő tanárának, Szaniszló Juditnak a munkáját, Dórának pedig szívből gartulálunk!

Református Általános Iskolák Országos Versenye

A Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda adott otthont 2017. április 10-én a Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenyének. Második osztályosok számára szövegértési versenyt hirettek, melyen iskolánk 2.k osztályos tanulói is részt vettek. A versenyen nagyon szépen teljesítettek, 3. helyezést értek el!

A csapat tagjai

Dávid Boglárka

Szepesi Vivien

Mihály Barnabás

Gratulálunk nekik!

Református Iskolák Országos Meseíró, Mesemondó, Kézműves és Szépíró Találkozó

A Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium által november 11-én megrendezett Országos mesemondó, meseíró, kézműves, szépíró és angol/német fordító találkozón iskolánkat 8 tanuló képviselte. Szép és áldásos napot tölthettek el itt a gyerekek az ország különböző pontjairól érkezett diákokkal együtt. Öt tanulónk a szépíró találkozón vett részt, hárman pedig mesemondóként bizonyíthatták tehetségüket. Megyesi Katalin 6. osztályos tanulónk "A pletykás asszonyok" című magyar népmesével 3. helyezést ért el.
Gratulálunk!
Felkészítő tanárok: Roják Angéla, Tóth Éva, Kékvölgyi Viktor.
Köszönjük munkájukat!

Mikro-térségi Prózamondó Verseny

November 23-án iskolánk két diákja Cseuz Dóra Kinga 6. osztályos tanuló és Borsos Viktória 7. osztályos tanulónk részt vettek az abonyi Kinizsi Pál Gimnázium által meghirdetett
Mikro-térségi Prózamondó Versenyen. Szereplésük eredményes volt, Borsos Viktória a 6-7. osztályosok kategóriájában 3. helyezést ért el.

Gratulálunk!