A Kőröstetétlen óvoda rövid története

Az óvoda az 1970-es évektől működik. Kezdetben a Jászkarajenői Óvoda tagóvodájaként, majd később külön intézményként az Általános Iskolával a helyi Önkormányzathoz tartozott.

2008-ban pályázat útján sikerült a régi óvodát teljesen felújítani.

2012-ben a Református Egyház fenntartása alá került.

Az Óvoda 2 csoporttal működik, közel 40 gyermekkel. A keresztyén nevelés mellett a néphagyományőrzés fontos szerepet kap a gyermek óvodai élete során. Az Óvodában 4 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, ebből 2 fő szakvizsgázott fejlesztőpedagógus végzettséggel, 1 fő közoktatás-vezetői szakvizsgával rendelkezik. A nevelő munkát 2 főállású és egy részidős dajka segíti, melyből az egyik pedagógiai asszisztens végzettséggel rendelkezik. Az óvodánk környezetéről és karbantartásáról 1 fő gondoskodik.

Heti rendszerességgel logopédiai ellátásban és szükség esetén pszichológus foglalkozik a gyermekekkel. Biztosítjuk a gyerekek részére a felekezetüknek megfelelő hitoktatást, amelyet szakképzett hitoktatóink tartanak. A hétkezdő áhítatokat a lelkipásztor és az óvónők tartják.

Óvodán kívüli programokkal, kirándulásokkal színesítjük a gyermekek életét.

Az óvoda környezeti leírása

Az óvodában két tágas csoportszoba és a nagyobbaknak külön fektető helyiség áll rendelkezésükre. A mikro csoportos fejlesztésekre külön helyiség biztosított a gyermekek számára.

Az épület háta mögött egy tágas füves udvar található, focipályával, kressz-pályával. Csúszdák, egyensúlyozó játékok segítik a gyermekek mozgásfejlődését.