1 % Szja, NAV adószámunk: 19185590-1-13

Alapítványunk kuratóriuma, támogatja a ceglédi anya iskola, a Báthori utcai és Posta utcai óvodások, a kőröstetétleni iskolánk és óvodánk programjait.

2018-ban az alapítványunk, 1.161.000.-Ft-al támogatta az óvodáink és iskoláink gyermekeit, tanulóit (hittan, erdei és nyelvi táborok, idegen nyelvi vizsgák, kirándulások, színházlátogatás, képzőművészeti kiállítások stb.).

2018-ban a felajánlott, SZJA 1%-ból, 1.027.789.- forintot utalt át a NAV az alapítványunk számlájára.

Egyéb adományozóktól, 508.000.-Ft kapott az alapítványunk.

Köszönjük a felajánlásokat a gyermekek nevében, hiszen mi ebből tudjuk támogatni őket.

Iskolánk négyévente református estet rendez a Ceglédi Művelődési Központ színháztermében, ahol tanulóink mutatják be sokrétű tudásukat, felkészültségüket.

Pályázatot nyújtottunk be az Emberi Erőforrás Támogatáskezelőhöz és 1.033.334.-Ft összeget nyertünk el, ennek nagy részét a 2019-évi est kiadásainak fedezésére kaptuk.

Szeretnénk elmondani, kedves Támogatóinknak, hogy alapítványunk nem költ saját fenntartására, költségtérítésre sem, a befolyt pénzeket kizárólag az alapító okiratban megfogalmazott célok megvalósulása érdekében használjuk fel.

A Ceglédi Református Iskoláért alapítvány, alapító okirata 1992.december 8-án kelt és a Pest Megyei Bíróság 1993. február 15-én 5.PkA.62458/1992/4. sz. végzésével A. 2458/1992. sz. alatt nyilvántartásba vett. Az alapítvány ennek megfelelően önálló jogi személyiséggel rendelkezik.

Az alapítvány célja:

1)     A Ceglédi Református Általános Iskola oktató-nevelő munkájának támogatása, a munka technikai, műszaki, anyagi feltételeinek javítása, új eszközök beszerzésének segítése.

2)     A magas színvonalú nyelvtanítás és nyelvtanulás személyi és tárgyi feltételeinek megteremtésében való közreműködés, különösen a külföldi cserekapcsolatok
kialakítása terén.

3)     Képzőművészetek iránt érdeklődő gyermekek felkutatása, nyiladozó érdeklődésük ápolásának ösztönzése.

4)     Tanulmányi versenyek, vetélkedők szervezéséhez támogatás nyújtása, részvállalás a nyertesek díjazásában és jutalmazásában.

5)     Iskolai és nem iskolai szervezésű kulturális, szabadidős programok támogatása (erdei iskolában való részvétel, tanulmányi kirándulások stb.)

6)     Diák sportversenyek szervezésének segítése, a diákok jutalmazása.

7)     Az egyházi nevelésre, a vallásos szellemben történő oktatásra való nyitással a lelki szabadság és az erkölcsi öntudat kibontakoztatása, az emberi méltóság
alapfeltételeinek megteremtése.

8)     A fenti célkitűzéseket az alapítvány kuratóriuma az elmúlt években a vállalt kötelezettségek szem előtt tartásával, Isten segítségével, valamint az iskola iránt rokonszenvezők támogatásával, sikerrel teljesítette.

Kérjük a ceglédi és kőröstetétleni iskolába, óvodákba járó gyermekek szüleit, keresztszülőket, nagyszülőket, ismerősöket, a református gyülekezetek tagjait és mindazokat, akik a fenti célokkal egyetértenek, 2019-ben is ajánlják fel személyi jövedelemadójuk 1%-át az Alapítványunk részére, hogy továbbra is támogatni tudjuk óvodás és iskolása gyermekeink programjait.

Adószámunk: 19185590-1-13

Minden támogatást tisztelettel kérünk, és köszönettel elfogadunk.

Istvánfi Károly

Kuratóriumi elnök