Az óvoda az 1970-es évektől működik. Kezdetben a Jászkarajenői Óvoda tagóvodájaként, majd később külön intézményként az Általános Iskolával a helyi Önkormányzathoz tartozott. 2008-ban pályázat útján sikerült a régi óvodát teljesen felújítani. 2012-ben a Református Egyház fenntartása alá került. Az Óvoda 2 csoporttal működik, közel 40 gyermekkel. A keresztyén nevelés mellett a néphagyományőrzés fontos szerepet kap a gyermek óvodai élete során. Az Óvodában 4 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, ebből 2 fő szakvizsgázott fejlesztőpedagógus végzettséggel, 1 fő közoktatás-vezetői szakvizsgával rendelkezik. A nevelő munkát 2 főállású és egy részidős dajka segíti, melyből az egyik pedagógiai asszisztens végzettséggel rendelkezik.  Az óvodánk környezetéről és karbantartásáról 1 fő gondoskodik. Heti rendszerességgel logopédiai ellátásban és szükség esetén pszichológus foglalkozik a gyermekekkel. Biztosítjuk a gyerekek részére a felekezetüknek megfelelő hitoktatást, amelyet szakképzett hitoktatóink tartanak. A hétkezdő áhítatokat a lelkipásztor és az óvónők tartják. Óvodán kívüli programokkal, kirándulásokkal színesítjük a gyermekek életét.