Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

III. Kutyakaparó futófesztivál

Három fős csapattal és 1 egyéni futóval vettünk részt a III. Kutyakaparó futófesztiválon, Kocséron, amit az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emlékére szerveztek.
A váltó tagjai:
- Balkuz László András
- Jágri Ákos Gábor
- Varga Imre

Ők egyenként 1848 métert futottak, míg Fazekas Milán Zsolt 5544 métert teljesített. A táv teljesítésén túl még szép eredményt is elértek futóink: váltónk 30 csapatból 5. helyezést ért el, Fazekas Milán Zsolt pedig 65 egyéni futóból a 8. helyen végzett.

Labdarúgás

Fazekas Milán Zsolt iskolánk 5.k osztályos tanulója a Szolnoki MÁV FC utánpótlás labdarúgójaként többfordulós válogató után bekerült a Jász-Nagykun Szolnok Megyei U12-es korosztályos válogatottba.

Mozgás és sport

Iskolánkban szeptember 9-én megrendezésre került a sulifutás. A versenyen az egész iskola részt vett, a legjobbak bejutottak a ceglédi anyaiskola által szervezett versenyre ahol eredményesen szerepeltek.
  • Balkuz László (7. osztáy) 1. hely
  • Mucsányi Miléna (3. osztáy) 1. hely
  • Varga Dominik (8. osztály) 3. hely
  • Borsos Viktória (7. osztály) 5. hely
  • Mucsányi Liliána (8. osztály) 6. hely
  • Rakovszki Géza (8. osztály) 8. hely
  • Kecskés Petra (5. osztály) 11. hely
  • Czeróczki Tamás (5. osztály) 13. hely
Október 1-től elindult iskolánkban a foci osztálybajnokság, ezen diákjaink nagy örömmel vesznek részt.

Árpád Kupa

2016. március 5-én hagyomány szerint megrendezésre került iskolánk futballversenye az Árpád Kupa. A mérkőzéseken öt iskola csapatai csaptak össze: a Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda csapata, a Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda Kőröstetétleni Tagiskolája, a Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskolaés végül, de nem utolsó sorban Törteli Szent István Király Általános IskolaI. és II. csapata. Köszönjük a csapatoknak a részvételt!
Eredményeink:

I. helyezett

Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola

II. helyezett

Törteli Szent István Király Általános IskolaI.

III. helyezett

Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda

IV. helyezett

Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda Kőröstetétleni Tagiskolája

V. helyezett

Törteli Szent István Király Általános Iskola

Legjobb játékos

Farkas Tamás (Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola)

Gólkirály

Károly Krisztián (Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda Kőröstetétleni Tagiskolája)

Legjobb kapus

Lódi Tamás (Törteli Szent István Király Általános Iskola)

Asztalitenisz

2016. február 16-án helyi asztalitenisz versenyt rendeztünk iskolánkban, ahol iskolánk felsősei mérhették össze ping-pong tudásukat.
I. hely: Kocsis Bálint
II. hely: Mucsányi Lili
III. hely: Varga Dominik
IV. hely: Rakovszki Géza
Gratulálunk a helyezetteknek!

Futballmérkőzés

2016. február 17-én a Bozsik Program keretein belül 6 futballmérkőzésre került sor három korcsoportban a törteli tornacsarnokban.
A mérkőzések eredményei:

Kőröstetétlen - Törtel

3-4. osztályos lányok

3-4. osztályos fiúk

5-6. osztályos lányok

5-6. osztályos fiúk

7-8. osztályos lányok

7-8. osztályos fiúk

Mikro-térségi Prózamondó verseny

2017. november 22-én az abonyi Kinizsi Pál Gimnázium ötödik alkalommal rendezte meg a Mikro-térségi Prózamondó versenyt, ahol tanulóink 2 kategóriában is helyezést értek el.

I. kategória: egy szabadon választott mesével

Venczli Gyöngyi Georgina - II. hely

II. kategória: egy szabadon választott mondával

Megyesi Katalin Erzsébet - III. hely

Szívből gratulálunk nekik!

Tiszakécskei Református Iskolák Versenye

2017. november 10-én került megrendezésre a  magyarországi református általános iskolák Országos Mesemondó, Meseíró, Kézműves, Szépíró és Angol / Német fordító találkozója Tiszakécskén. Az immáron 14 alkalommal meglévő versenyen iskolánk tanulói is részt vettek, ahonnan nagyon szép eredményeket hozhattak el.

Venczli Gyöngyi Georgina - III. hely
mesemondó

Vámos Noémi - III. hely
szépíró

Gratulálunk nekik!

Országos Tollforgató Verseny

Cseuz Dóra, 6.k osztályos tanulónk az Országos Tollforgató Versenyen III. helyezést ért el.

Köszönjük felkészítő tanárának, Szaniszló Juditnak a munkáját, Dórának pedig szívből gartulálunk!

Református Általános Iskolák Országos Versenye

A Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda adott otthont 2017. április 10-én a Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenyének. Második osztályosok számára szövegértési versenyt hirettek, melyen iskolánk 2.k osztályos tanulói is részt vettek. A versenyen nagyon szépen teljesítettek, 3. helyezést értek el!

A csapat tagjai

Dávid Boglárka

Szepesi Vivien

Mihály Barnabás

Gratulálunk nekik!

Református Iskolák Országos Meseíró, Mesemondó, Kézműves és Szépíró Találkozó

A Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium által november 11-én megrendezett Országos mesemondó, meseíró, kézműves, szépíró és angol/német fordító találkozón iskolánkat 8 tanuló képviselte. Szép és áldásos napot tölthettek el itt a gyerekek az ország különböző pontjairól érkezett diákokkal együtt. Öt tanulónk a szépíró találkozón vett részt, hárman pedig mesemondóként bizonyíthatták tehetségüket. Megyesi Katalin 6. osztályos tanulónk "A pletykás asszonyok" című magyar népmesével 3. helyezést ért el.
Gratulálunk!
Felkészítő tanárok: Roják Angéla, Tóth Éva, Kékvölgyi Viktor.
Köszönjük munkájukat!

Mikro-térségi Prózamondó Verseny

November 23-án iskolánk két diákja Cseuz Dóra Kinga 6. osztályos tanuló és Borsos Viktória 7. osztályos tanulónk részt vettek az abonyi Kinizsi Pál Gimnázium által meghirdetett
Mikro-térségi Prózamondó Versenyen. Szereplésük eredményes volt, Borsos Viktória a 6-7. osztályosok kategóriájában 3. helyezést ért el.

Ó-IÓ-CIÓ-FORMÁCIÓ-Hitvallás és szabadság

A Református Pedagógiai Intézet által meghirdetett "Ó-IÓ-CIÓ-FORMÁCIÓ-Hitvallás és szabadság" címmel rajzpályázaton SZABÓ ÁGNES 3.o. tanulónk munkáját a szakmai zsűri kiállításra érdemesnek találta. Gratulálunk!

Alkategóriák