Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

Szülői értekezlet

Kedves Szülők!

Szeretettel  várjuk Önöket a 2017. Szeptember 18-án hétfőn 16:30-kor kezdődő év eleji szülői értekezletünkre.

A szülői értekezleteken az aktuális tudnivalók megbeszélése előtt rövid áhítatot tartunk a szülőkkel együtt. Ez a néhány perc is szerves része az értekezletnek, kérjük a kedves szülőket, hogy ne csak ezt követően érkezzenek!

Szülői értekezlet

Kedves Szülők!

Szeretettel  várjuk Önöket a 2016. szeptember 12-én, hétfőn 16:30-kor kezdődő szülői értekezletünkre.

Óvoda Évnyitó Istentisztelet

Tisztelt Szülők!

Szeretettel várjuk a családokat a 2016. szeptember 11-én 10 órakor tartandó Óvoda Évnyitó Istentiszteletre, melynek helyszíne a református templom.

Köszönettel: Óvó nénik és Dadus nénik

Szülői értekezletek, fogadóórák időpontjai

Környezetünk

Az óvodában két tágas csoportszoba és a nagyobbaknak külön fektető helyiség áll rendelkezésükre. A mikro csoportos fejlesztésekre külön helyiség biztosított a gyermekek számára. Az épület háta mögött egy tágas füves udvar található, focipályával, kressz-pályával. Csúszdák, egyensúlyozó játékok segítik a gyermekek mozgásfejlődését.

Intézménytörténet

Az óvoda az 1970-es évektől működik. Kezdetben a Jászkarajenői Óvoda tagóvodájaként, majd később külön intézményként az Általános Iskolával a helyi Önkormányzathoz tartozott. 2008-ban pályázat útján sikerült a régi óvodát teljesen felújítani. 2012-ben a Református Egyház fenntartása alá került. Az Óvoda 2 csoporttal működik, közel 40 gyermekkel. A keresztyén nevelés mellett a néphagyományőrzés fontos szerepet kap a gyermek óvodai élete során. Az Óvodában 4 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, ebből 2 fő szakvizsgázott fejlesztőpedagógus végzettséggel, 1 fő közoktatás-vezetői szakvizsgával rendelkezik. A nevelő munkát 2 főállású és egy részidős dajka segíti, melyből az egyik pedagógiai asszisztens végzettséggel rendelkezik.  Az óvodánk környezetéről és karbantartásáról 1 fő gondoskodik. Heti rendszerességgel logopédiai ellátásban és szükség esetén pszichológus foglalkozik a gyermekekkel. Biztosítjuk a gyerekek részére a felekezetüknek megfelelő hitoktatást, amelyet szakképzett hitoktatóink tartanak. A hétkezdő áhítatokat a lelkipásztor és az óvónők tartják. Óvodán kívüli programokkal, kirándulásokkal színesítjük a gyermekek életét.

2745 Kőröstetétlen, Kocséri út 10.

Telefon: 06-53-368-007

Kőröstetétlen Óvoda elérhetőségei

Cím: 2745 Kőröstetétlen, Kocséri út 10.
Telefonszám: 06-53-368-007

Halacska csoport (kis-középső csoport)

Óvónők: Matkovics Szilvia, Kisné Vágó Ivett

Szabó Mária Rózsa

Tóth Péter

Tóth Zente

Bárányka Csoport (nagy- középső csoport)

Óvónők: Mádiné Kocsi Ildikó, Hegedűsné Lankus Hajnalka

Tóth Izabella

Varga Róbert Ambrus

A Kőröstetétlen óvoda rövid története

2008-ban pályázat útján sikerült a régi óvodát teljesen felújítani.

2012-ben a Református Egyház fenntartása alá került.

Az Óvoda 2 csoporttal működik, közel 40 gyermekkel. A keresztyén nevelés mellett a néphagyományőrzés fontos szerepet kap a gyermek óvodai élete során. Az Óvodában 4 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, ebből 2 fő szakvizsgázott fejlesztőpedagógus végzettséggel, 1 fő közoktatás-vezetői szakvizsgával rendelkezik. A nevelő munkát 2 főállású és egy részidős dajka segíti, melyből az egyik pedagógiai asszisztens végzettséggel rendelkezik. Az óvodánk környezetéről és karbantartásáról 1 fő gondoskodik.

Óvodán kívüli programokkal, kirándulásokkal színesítjük a gyermekek életét.

Az óvoda környezeti leírása

Alkategóriák