Gyökerünk a múlt, jelenünk a jövő...

Nevelés nélküli munkanap

Tisztelt Szülők!

2018. szeptember 7-én, pénteken az óvodában nevelés nélküli munkanap lesz. Ezen a napon a Báthori utcai tagóvodában biztosítunk ügyeletet.

Kérjük, hogy szeptember 3-án nyilatkozzanak ügyelettel kapcsolatos szándékukról!

Köszönettel:

Környezetünk

Az óvodában két tágas csoportszoba és a nagyobbaknak külön fektető helyiség áll rendelkezésükre. A mikro csoportos fejlesztésekre külön helyiség biztosított a gyermekek számára. Az épület háta mögött egy tágas füves udvar található, focipályával, kressz-pályával. Csúszdák, egyensúlyozó játékok segítik a gyermekek mozgásfejlődését.

Intézménytörténet

Az óvoda az 1970-es évektől működik. Kezdetben a Jászkarajenői Óvoda tagóvodájaként, majd később külön intézményként az Általános Iskolával a helyi Önkormányzathoz tartozott. 2008-ban pályázat útján sikerült a régi óvodát teljesen felújítani. 2012-ben a Református Egyház fenntartása alá került. Az Óvoda 2 csoporttal működik, közel 40 gyermekkel. A keresztyén nevelés mellett a néphagyományőrzés fontos szerepet kap a gyermek óvodai élete során. Az Óvodában 4 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, ebből 2 fő szakvizsgázott fejlesztőpedagógus végzettséggel, 1 fő közoktatás-vezetői szakvizsgával rendelkezik. A nevelő munkát 2 főállású és egy részidős dajka segíti, melyből az egyik pedagógiai asszisztens végzettséggel rendelkezik.  Az óvodánk környezetéről és karbantartásáról 1 fő gondoskodik. Heti rendszerességgel logopédiai ellátásban és szükség esetén pszichológus foglalkozik a gyermekekkel. Biztosítjuk a gyerekek részére a felekezetüknek megfelelő hitoktatást, amelyet szakképzett hitoktatóink tartanak. A hétkezdő áhítatokat a lelkipásztor és az óvónők tartják. Óvodán kívüli programokkal, kirándulásokkal színesítjük a gyermekek életét.

2745 Kőröstetétlen, Kocséri út 10.

Telefon: 06-53-368-007

Kőröstetétlen Óvoda elérhetőségei

Cím: 2745 Kőröstetétlen, Kocséri út 10.
Telefonszám: 06-53-368-007

Halacska csoport (kis-középső csoport)

Óvónők: Mádiné Kocsi Ildikó, Hegedűsné Lankus Hajnalka

Dajkák: Ondok Mihályné Ági

Pedagógiai asszisztens: Göncöl Szilvia

Balogh Leila Dzsenna

Farkas Bence

Fehér Zétény

Kovács Korina

Kozák Lana Bella

Kőhalmi Tamás Bence

Lengyel Natasa Jázmin

Maróti Márk Árpád

Mathiás Patrícia

Megyesi Roland

Molnár Tibor

Pintér László Balázs

Székely Bianka Nelli

Tóth Péter

Tóth Szofi

Tóth Zente

Bárányka Csoport (nagy- középső csoport)

Óvónők: Matkovics Szilvia, Kisné Vágó Ivett

Tóth Izabella

Varga Róbert Ambrus

A Kőröstetétlen óvoda rövid története

2008-ban pályázat útján sikerült a régi óvodát teljesen felújítani.

2012-ben a Református Egyház fenntartása alá került.

Az Óvoda 2 csoporttal működik, közel 40 gyermekkel. A keresztyén nevelés mellett a néphagyományőrzés fontos szerepet kap a gyermek óvodai élete során. Az Óvodában 4 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, ebből 2 fő szakvizsgázott fejlesztőpedagógus végzettséggel, 1 fő közoktatás-vezetői szakvizsgával rendelkezik. A nevelő munkát 2 főállású és egy részidős dajka segíti, melyből az egyik pedagógiai asszisztens végzettséggel rendelkezik. Az óvodánk környezetéről és karbantartásáról 1 fő gondoskodik.

Óvodán kívüli programokkal, kirándulásokkal színesítjük a gyermekek életét.

Az óvoda környezeti leírása

Nevelőtestület