HITÜNK HŐSEI VII.

EGYHÁZTÖRTÉNETI LEVELEZŐS ÉS CSAPATVERSENY

7-8. ÉVFOLYAMOS TANULÓK RÉSZÉRE

„Amiket hallottunk és tudunk, és amiket atyáink beszéltek nekünk… a jövő nemzedéknek is elbeszéljük az Úr dicséretét, hatalmát és csodáit, amelyeket cselekedett.”

(Zsoltárok 78, 3-4)

A verseny célja, hogy a tanulók a felkészülés alatt átfogó ismereteket szerezzenek az egyháztörténet terén, melynek során megérezzék, hogy a Jézus Krisztusba vetett hit a történelemben, sokféle formában jelent meg. Bízunk abban, hogy az egyháztörténet tanulásával, kutatásával a tanulóink megértik az egyháztörténetet, mint a keresztyénség közös történetét. Nem utolsó sorban hozzásegíti őket ahhoz, hogy megtalálják saját, református identitásukat.

A 2018/19-es tanévben iskolánk meghirdeti a hetedik éve elindított egyháztörténeti levelezős versenyét, amelyet ebben a tanévben is szeretnénk kibővíteni a levelezős versenyhez kapcsolódó csapatversennyel, amelyet az írásbeli döntővel párhuzamosan rendezünk.

Mindkét verseny témája:

„Jutalmam, hogy tehetem.”

MOLNÁR MÁRIA élete és munkássága.

A versenyt a többi levelezős versenyhez hasonlóan bonyolítjuk le. Két írásbeli forduló alkalmával megküldjük a jelentkező iskoláknak a feladatlapokat, majd a legeredményesebb tanulókat, egy helyi döntőre várjuk Ceglédre.

Csapatversenynél nem küldünk feladatlapokat, és nincs két forduló sem, mint a másik esetben. A versenyzőkkel a döntő napján találkozunk. A szervezés érdekében kérjük, ha lehetséges, akkor már most jelezzék az iskolák indulási szándékukat, de természetesen még március 4-9 között is lehet módosítani az előzetes terveken.

7-8. évfolyamos tanulók ebben a tanévben is azonos feladatlapot kapnak, és egy korcsoportban versenyeznek.  Mind a levelezős, mind a csapatversenyen kizárólag a 7-8. évfolyamos diákokra számítunk. A csapatversenyre 3-4 fős csapatok jelentkezését várjuk. Csapatoktól előzetes feladatként ebben az évben is egy 3-4 perces PPT elkészítését, és a versenyen való bemutatását várjuk, természetesen Molnár Mária életéből. A versenyt szóbeli és írásbeli feladatokkal szeretnénk élvezetesebbé és izgalmassá tenni.

A feladatlapok témája:

Beliczay Angéla: „Engem várnak a szigetek”, Ref. Zsinati Iroda sajtóosztálya, Bp. 1987

Miklya Luzsányi Mónika: GYERE KÖZÉNK! Molnár Mária az Admiralitás-szigeteken, Harmat Kiadó, Budapest, 2011. – c. könyvek alapján, az alábbi beosztás szerint kerül összeállításra:

„ENGEM VÁRNAK A SZIGETEK!”

GYERE KÖZÉNK!

1. forduló

Gyermekkor, elhívatás, felavatás 1-36.o.

A pitilui „Misszisz Doktor” 49-90.o.

Életveszélyben tengeren, betegségben 91- 113.o.

Kétségek között 11-40.o.

Élet a „feketék között” 51-81.o.

Ünnepek és hétköznapok 81-106.o.

Utak, harcok, nehézségek,107-124.o.

Betegen és gyógyultan 125-133.o

297.o. MM életrajzi adatai

2. forduló

Hazafelé és megérkezés, 184-190.o.

Szabadságon három országban, 191- 224.o.

Ínséges idők, 260-272.o.

Kettős teher alatt 273-291.o.

A világháború kellős közepén, 292- 299.o. és 309-314.o.

Pihenés helyett szolgálat 185-214.o.

Élet és halál útján 242-266.o.

Háborúban 267-280.o.

„Ha meghal is él…” 281-284.o.

297.o. MM életrajzi adatai

DÖNTŐ és CSAPATVERSENY

1. és 2. forduló témái  1. és 2. forduló témái

Mivel a két könyv között sok átfedés van, és a Beliczay könyv nehezen beszerezhető, Miklya Luzsányi Mónika könyve viszont kapható, így ennek a könyvnek a szövegei az irányadóak. Valamint az alábbi internetes anyagot építjük be a feladatok közé: „Jutalmam, hogy tehetem.” http://refdiakonia.sk/2013/03/03/jutalmam-hogy-tehetem-az-igazak-emlekezete-aldott/ (2018. 09. 04.)

Tervezett időpontok:

Jelentkezési határidő:                                                               2018.október 15. (hétfő)

1. forduló: feladatlapok kiküldése:                                               2018. október 20 - 24.

feladatlapok beérkezése:                                           2018. december 10 – 15.

2. forduló: feladatlapok kiküldése:                                               2019. január 21 – 26.

feladatlapok beérkezése:                                                 2019. március 4-9.

csapatversenyre való jelentkezés végső határideje:    2019.március 4-9.

DÖNTŐ ÉS A CSAPATVERSENY IDŐPONTJA: Cegléd, 2019. április 14. (hétfő)

Levelezési cím:                                  Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda

2700 Cegléd, Szabadság tér 4.

Kapcsolattartó tanárok neve:         Bereczky Judit, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.,

Tel: 06-30-459-15-17

Tel: 06-20-806-23-52

A jelentkezés elfogadásáról az iskolának e-mailben visszajelzést küldünk.

Mellékelten küldünk egy jelentkezési lapot is, amelyet e-mailben és postai úton is szívesen fogadunk.

Nevezési díj: 1500 Ft / fő, Iskolánk számlaszáma:10403129-49574955-54571006 K&H BANK

A sikeres felkészüléshez – www.turbuczerzsebet.eoldal.hu oldalon a megszokott feladat típusokat a felkészítő kollégák most is megtalálhatják, valamint Beliczay Angéla könyvének legfontosabb részleteit is.

Szeretettel hívjuk és várjuk az iskolák csapatait erre a napra!

Cegléd, 2018. 09. 04.

Kúti László

A jeletkezési lap ide kattintva érhető el és tölthető ki.