„Krisztus beszéde lakjék bennetek gazdagon úgy, hogy tanítsátok

egymást teljes bölcsességgel!”

Kolossé. 3,16.

Játékos szövegértés (megadott mesék, történetek feldolgozása)

Negyedik alkalommal hirdetjük meg a második évfolyamon,
3 fős csapatok számára játékos szövegértés versenyünket, amely a
Ceglédi Református Általános Iskola és Óvodában 2019. április 15-én kerül megrendezésre.

Versenyünk célja az olvasás megszerettetése,
a mesékben rejlő tanulságok megértése és felfedezése.

A történetek játékos feldolgozásával szeretnénk sikerélményhez juttatni a tanulókat. A mesék elvarázsolt világán keresztül fedezzük fel együtt mi a jó és mi a rossz, majd megfogalmazzuk a tanulságot.

A mesehős soha sem adja fel!

A feldolgozandó történetek, mesék középpontjában a csodák állnak.

A feldolgozott történetekhez kapcsolódó írásbeli, szóbeli (kreatív) és ügyességi feladatokkal várjuk az iskolák diákjait.

Előzetes feladat is lesz:a csapatok készüljenek egy némajátékkal előadott jelenettel, amelyben a szereplők hangtalanul, csak a test mozgásával, kifejező arcjátékkal, illetve tánccal játszanak, akár aláfestő zene kíséretével is. (Kb. 5 perc)

Téma: A csodálatos halfogás (Lukács 5, 1-11)

Ezen a napon egyháztörténeti és idegen nyelvi verseny is lesz, ezért kérjük, hogy egy iskolából egy csapat nevezzen. Nevezési díj: versenyzőknek 1500 Ft/fő, mely magában foglalja az ebéd árát is. Nevelőknek, kísérőknek az ebéd 750 Ft/fő.

A versenynap részletes programját a nevezések után mindenkinek elküldjük.

A jelentkezési határidő: 2019. március 8.

Kapcsolattartó: Varga Zsoltné